S rodinkou za dobrodružstvím

Rádi chodíte po horách, ale kvůli dětem je čím dál těžší vybírat aktivní dovolené? Díky NewGo.cz si můžete udělat prodloužený víkend se spoustou turistiky a zábavou i pro ty nejmenší! Pokud chcete uplatnit slevu na rodinnou dovolenou a máte obavu, že pro vaše děti nenajdete vyžití, nezoufejte. Vysoké Tatry jsou to pravé ořechové. Nabízí širokou nabídku výletů pro rodiny, turistiku i aktivity pro nejmenší.

Můžete se například podívat do Botanické zahrady, která se nachází na okraji Tatranskej Lomnice a zabíhá 3,2 ha. A pokud si libujete v zahrádkaření, lze zde zakoupit některé sazenice tatranských rostlin. Za nepřízně počasí se můžete schovat do příjemné kavárny, která se také nachází v tatranské Lomnici. Je spojená s horolezeckou stěnou pro děti. Po náročném dni si vychutnáte dobré espresso a můžete sledovat své malé horolezce.

Je-li vaše dítě k neutahání, využijte jeho energii a zajeďte si prolézt opičí dráhu v korunách stromů – Veverčí park. Leží i Štrbského Plesa a zajistí zábavu na celé odpoledne. Krom dětí si na veverky můžou zahrát i dospělí, kteří nemají strach z výšek. Prohlédněte si aktuální slevy na turistiku a dopřejte si dovolenou, která bude skvělým zážitkem pro celou vaši rodinu!

Kam za zajímavostmi

Mezi zajímavé výlety patří Belianska jeskyňa nacházející se v Tatranskej Kotline a návštěvníci si ji můžou přijít prohlédnout v jakoukoliv roční dobu. Za zmínku stojí také horské plesa. A ve Vysokých Tatrách jich najdeme hned několik. Veľké Hincovo pleso je největším a nejhlubším plesem Vysokých Tater. Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější a nejpopulárnější. Skalnaté pleso je jediné, na které se dá dostat lanovkou, proto nebude problém vzít na výlet i děti.

Závan minulosti

Ani ve Vysokých Tatrách nemůžeme zůstat pozadu s historií. V okolí se nachází mnoho historických památek. Například národní kulturní památka Muzeum Červený Kláštor ze 14. století. Chrám svatého Jakuba, jeden z největších gotických chrámů na Slovensku. A krom klenotnice se honosí nejvyšším oltářem na světě. Jeho výška dosahuje 18 metrů, 62 centimetrů. Aby člověk viděl alespoň zlomek krásy Tater, měl by zde strávit minimálně prodloužený víkend. A aby ulevil rodinnému rozpočtu, využijte pobyt ve Vysokých Tatrách se slevou.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.