Santorini – klenot Řecka

Santorini patří mezi nejkrásnější ostrovy Řecka. Je pro něj typická sopečná kaldera, jejíž úpatí zdobí bílá města. Pohled na ostrov je opravdu impozantní a není tedy divu, že se jedná o jeden z nejfotografovanějších ostrovů v Řecku. Chcete-li si užít opravdu romantickou dovolenou v Řecku, dovolená na Santorini je skvělou volbou!

Ostrov Santorini se nachází v jižní části souostroví Kyklady a jeho břehy omývá Egejské moře. Zajímavostí je, že přestože se ostrov označuje jako Santorini, oficiální název je Thera. Pobřeží Santorini se táhne v délce přibližně 70 km a skýtá řadu krásných pláží. Pro pláže na Santorini je typická pestrost zabarvení písku, které je dáno vulkanickou činností. Naleznete zde pláže s krásně bílým pískem, ale barvy přecházejí od rudé až po prakticky černou. Ostrov nabízí také několik oblázkových pláží, které naleznete zejména v jižní a jihovýchodní části ostrova.

Fira

Na ostrově Santorini se nachází hned několik měst. Nejznámějším z nich je město Fira, které je typické svými zářivě bílými domy, které jsou v kontrastu s blankytným nebem a azurovým mořem, které láká ke koupání. Město se rozkládá na prudkém svahu a vytváří nádherné scenérie. Výstup od pláže až do horní části města je výkonem, který velmi dobře prověří vaši fyzickou kondici. Pokud si na výstup netroufáte, máte zde k dispozici lanovku.

Oia

Dalším zajímavým městem Santorini je Oia nacházející se nedaleko Firy. Obě města propojuje dlážděná silnice a vzdálenost mezi nimi nedosahuje ani 10-ti km. Přestože byla zdejší architektura poničena při zemětřesení v polovině minulého století, díky rekonstrukcím si můžete v současnosti opět užívat pohled na město v plném lesku. Kromě historických staveb zde naleznete také taverny, obchůdky s tradičním zbožím a také hotely, kdy se můžete ubytovat při své dovolené na Santorini. Prohlédněte si aktuální zájezdy na Santorini a užijte si nevšední dovolenou v Řecku! Prohlédněte si aktuální zájezdy na Santorini a užijte si nevšední dovolenou v Řecku!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.