Žatecko – region, kde na vás pivo a chmel čeká na každém rohu

Rádi byste si jeli odpočinout do regionu proslaveného výrobou piva, kde se nachází i kvalitní wellness služby? Jeďte na Žatecko. Město Žatec a jeho přilehlé okolí je již více než tisíc let hlavním pivařským regionem České republiky a se zlatavým mokem či chmelnicemi se zde setkáte snad na každém rohu. Žatecko však právem patří i mezi regiony klidu a odpočinku. Na Žatecku se nachází spousta krásných památek, nádherná příroda i malebná města, která jsou ideálním místem pro načerpání a získání nové energie do žil. Pokud byste rádi Žatecko navštívili, podívejte se na stránky slevových portálů. Slevy na ubytování vás mohou zavést nejen na Žatecko, ale i na další zajímavá místa v naší republice. Velmi oblíbené jsou také slevy na wellness pobyty.

Co v Žatci navštívit?

V městě Žatec ležícím na řece Ohře žije 19 tisíc obyvatel a je zde spousta nádherných míst, které stojí za navštívení. Všichni milovníci piva nebo technických památek by určitě neměli vynechat návštěvu Chrámu chmele a piva. Během zajímavé prohlídky celého komplexu se dozvíte ty nejzajímavější věci spojené s historií výrobou piva, zjistíte, jak se pivo vyrábí a můžete zavítat i do originálního temného Labyrintu. Třešničkou na dortu je pak návštěva vyhlídkové věže s názvem Chmelový maják, ze které se vám naskytne úchvatný pohled na chmelařské město Žatec a jeho přilehlé okolí. Součástí Chrámu je i stylová restaurace s minipivovarem a Chmelařské muzeum.

Velmi romantickou záležitostí je procházka historickým centrem města. Při této procházce máte možnost spatřit zbytky středověkého opevnění královského města spolu s dvěma bránami – Kněžská a Libočanská. Vaši romantickou procházku pak doporučuji zakončit na náměstí Svobody, kde se nachází Sloup nejsvětější trojice. Tento sloup byl vybudován na památku obětí morové epidemie, která zasáhla Žatec na konci 16. století. V blízkosti náměstí Svobody pak nalezneme krásné restaurace nabízející vynikající pivo a místní speciality.

Barokní zámek s největším anglickým parkem

V případě, že milujete prohlídky zámků a hradů, zavítejte do obce Krásný Dvůr. Nachází se tam výstavní pohádkový zámek postavený v barokním stylu. Při prohlídce zámku uvidíme původní vybavení i nádhernou sbírku obrazů od českých i světových umělců. Zámek Krásný Dvůr je obklopen nádherným anglickým parkem, který se svou rozlohou a řadí k těm největším v Evropě.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.